ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΣΕ ΜΠΑΛΚΟΝΙ

Ανακατασκεύες - Ανακαινίσεις - Επισκεύες
Απάντηση
Polaris_13

ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΣΕ ΜΠΑΛΚΟΝΙ

Δημοσίευση από Polaris_13 »

Καλησπέρα,

Είμαι ιδιοκτήτης διαμερίσματος 1ου ορόφου. Στο μπαλκόνι του πάνου ορόφου υπάρχει πρόβλημα με τα πλακάκια, με αποτέλεσμα να περνάει νερό απο ρωγμές που έχουν δημιουργηθεί λόγο της βλάβης με τα πλακάκια, πράγμα επικίνδυνο μιας και υπάρχει η πιθανότητα ολικής ζημίας και τραυματισμού δικός μου η της γυναίκας, γιατί μπορεί να πέσει κομμάτι τσιμέντου.΄

Ο γιός της ηλικιωμένης κυρίας που μένει στο πάνω διαμέρισμα, αρνείται να το επισκευάσει. Πώς μπορώ να αναγκάσω να επισκευαστεί?

Ευχαριστώ!

franky

Re: ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΣΕ ΜΠΑΛΚΟΝΙ

Δημοσίευση από franky »

Polaris_13 έγραψε:Καλησπέρα,

Είμαι ιδιοκτήτης διαμερίσματος 1ου ορόφου. Στο μπαλκόνι του πάνου ορόφου υπάρχει πρόβλημα με τα πλακάκια, με αποτέλεσμα να περνάει νερό απο ρωγμές που έχουν δημιουργηθεί λόγο της βλάβης με τα πλακάκια, πράγμα επικίνδυνο μιας και υπάρχει η πιθανότητα ολικής ζημίας και τραυματισμού δικός μου η της γυναίκας, γιατί μπορεί να πέσει κομμάτι τσιμέντου.΄

Ο γιός της ηλικιωμένης κυρίας που μένει στο πάνω διαμέρισμα, αρνείται να το επισκευάσει. Πώς μπορώ να αναγκάσω να επισκευαστεί?

Ευχαριστώ!
Καλησπέρα !
Να αναγκάσετε, μόνο με δικηγόρο...
Πόσο νερό ρίχνει ο απο πάνω για νας δημιουργεί πρόβλημα ?
Είσαστε βέβαιος οτι είναι από τα πλακάκια ? Γιατί μιλάτε για "ολική ζημιά" ?

Polaris_13

Δημοσίευση από Polaris_13 »

franky έγραψε:
Τρί Μάιος 19, 2020 7:32 pm
Polaris_13 έγραψε:Καλησπέρα,

Ευχαριστώ!
Καλησπέρα !
Να αναγκάσετε, μόνο με δικηγόρο...
Πόσο νερό ρίχνει ο απο πάνω για νας δημιουργεί πρόβλημα ?
Είσαστε βέβαιος οτι είναι από τα πλακάκια ? Γιατί μιλάτε για "ολική ζημιά" ?
Καλησπέρα,

Αφού λοιπόν κατάφερα να δώ το μπαλκόνι του 2ο ορόφου, διαπίστωσα ότι δεν υπάρχουν ρωγμές στα πλακάκια.
η διαχειρήστρια μου είπε οτι το πρόβλημα είναι γενικό και πως πρέπει να γίνει επισκευή στη μετώπη της πολυκατοικίας, πράγμα που δεν μου φαίνεται πιθανό για 2 λόγους.
1ον το πρόβλημα με τα νερά δημιουργειται μόνο οταν ανοίγει τη βρύση του μπαλκονιού του πανώ ορόφου
2ον μου είπε η ιδιοκτητρια του πάνω ορόφου πώς το προβλημα ειναι ενας τρυπιος σωλήνας και πως πρεπει να σπασει πλακάκια μπανιου για να το φτιάξει και πως δεν είναι διαθετιμένη να το κάνει.

Όσο αφορά την ολική ζημία, φοβάμαι μη διαβρώθει ο σοβάς και μας πέσει σε κανα κεφάλι.

Πώς μπορώ να εξακριβώσω έαν η ζημία είναι απο το πάνω διαμέρσιμα, και εαν έιναι πώς μπορώ να πείσω την ιδιοκτήτρια να το επισκευάσει?

Ευχαριστώ

xsterg

Δημοσίευση από xsterg »

μονο δικαστικα. απευθυνθειτε σε δικηγορο.

Απάντηση

Επιστροφή στο “Οικοδομικές Εργασίες”